Agnieszka Krochmal-Węgrzyn
Dr Paweł Koczorowski (Urząd Patentowy)
Dr Piotr Dardziński (MNiSW)
Dr Piotr Dardziński (MNiSW)
Od lewej: prof. Roman Puźniak, prof. Zbigniew Kąkol, prof. Leszek Sirko, dr Piotr Dardziński
Prof. Marek Godlewski
Prof. Roman Puźniak
Wiesław Raboszuk (Urząd Marszałkowski)
W dniach 31.03 – 01.04 2017 roku odbyła się konferencja poświęcona tematyce transferu technologii zorganizowana w ramach realizacji projektu "Innowacje w procedurach transferu technologii: Nauka-Przemysł".Były to pierwsze warsztaty z cyklu „Transfer Technologii – aspekty IPR – środowisko”.
Szkolenia z cyklu „Transfer Technologii – aspekty IPR – środowisko” dedykowane są naukowcom, innowatorom, twórcom i przedsiębiorcom, a także sektorowi publicznemu. Ich głównych zadaniem jest zbudowanie świadomości w zakresie zastosowania strategicznego zarządzania własnością intelektualną zarówno w biznesie, jak i w międzynarodowych inicjatywach badawczych, które ma kluczowe znaczenie dla wzmocnienia europejskiej bazy naukowej i technologicznej, pobudza innowacyjność i przyczynia się do zapewnienia wzrostu gospodarczego w UE. Celem pierwszego spotkania było w szczególności omówienie roli nauki w rozważaniach bieżących zagrożeń limitujących dalszy rozwój gospodarczy naszej cywilizacji, bowiem największym wyzwaniem stojącym przed polską (i nie tylko) nauką jest ukierunkowanie badań tak, aby umożliwić rozwiązywanie priorytetowych potrzeb gospodarczych, ekologicznych i społecznych. Pilne jest opracowanie mechanizmów ochrony własności intelektualnej naukowych dokonań i transfer nowoczesnych rozwiązań technologicznych do innowacyjnego przemysłu. W ramach spotkania przedstawiono praktyczne aspekty tworzenia wartości przez profesjonalne zarządzanie własnością intelektualną w nowoczesnej gospodarce opartej na innowacyjności, w szczególności przez pryzmat sektora energetycznego i zielonych technologii.
Do dyskusji zaproszeni zastali przedstawiciele sektora nauki, sektora administracji, sektora finansów oraz sektora biznesu. W szczególności
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
Krajowy Fundusz Kapitałowy S.A.
Przedstawiciele wiodących Polskich jednostek naukowych takich jak:
Przedstawiciele biznesu w szczególności:
Do wszystkich czterech sesji zostali zaproszeni przedstawiciele jednostek związanych z ochroną prawa własności intelektualnej, w szczególności jako głos najważniejszy i wiodący Pani Prezes Urzędu Patentowego RP dr Alicja Adamczak.
All rights reserved © 2021 Akademia Górniczo-Hutnicza