25.10.2017

Konferencja „Wspieramy Dialog Edukacji i Nauki z Biznesem”

23 października 2017 r. w Mielcu odbyła się konferencja pt. „Wspieramy Dialog Edukacji i Nauki z Biznesem”. Konferencję zorganizowały Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. „Euro-Park” Mielec, Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Partnerem wydarzenia była Akademia Górniczo-Hutnicza.

Celem konferencji była dyskusja z zaproszonymi przedstawicielami biznesu na temat potrzeb innowacyjnych przemysłu, poszukiwania efektywnego modelu współpracy edukacji i nauki z otoczeniem gospodarczym oraz tworzeniem.

Program konferencji

1. Wspierająca rola Zarządzającego strefą w dialogu edukacja – biznes, Krzysztof Ślęzak, Oddział ARP S.A. w Mielcu

2. W poszukiwaniu efektywnego modelu współpracy edukacji z otoczeniem społeczno-gospodarczym, Zdzisław Nowakowski, CKPiDN w Mielcu

3. Kompetencje poszukiwane przez pracodawców w świetle wyników badań, dr Magdalena Jelonek, Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego

4. Transfer technologii z uczelni do przemysłu – o myśleniu na TAK, prof. dr hab. inż. Zbigniew Kąkol, AGH w Krakowie

5. Scouting wiedzy i technologii w AGH – nowe otwarcie we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, dr inż. Dominik Kowal, Centrum Transferu Technologii AGH, dr inż. Arkadiusz Szmal, Krakowskie Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAAGH Sp. z o.o.

6. Cyfrowa gospodarka inspirowana cyfrową nauką, dr inż. Krzysztof Kurowski, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe ICHB PAN.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele następujących instytucji:

1. Starostwo Powiatowe Mielec

2. Urząd Miejski Mielec

3. Wojewódzki Urząd Pracy Rzeszów

4. Powiatowy Urząd Pracy Mielec

5. Podkarpacki Kurator Oświaty

6. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

7. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S. A.

8. PZL Mielec

9. KIRCHHOFF POLSKA Sp. z o.o.

10. Mondi Bags Mielec Sp. z o.o.

11. Moto-Brat Mielec

12. EUROTECH Sp. z o.o.

13. ELDAN Sp. z o.o. Sp. k.

14. Apple Polska

15. Cortland Sp. z o.o.

16. COLFARM S.A. Mielec

17. SIEROSŁAWSKI GROUP

18. MELEX Sp. z o.o.

19. HUSQVARNA POLAND Sp. z o.o.

20. RPOL Mielec

21. RBC Bearings Polska Sp. z o.o.

22. ONDULINE POLSKA Sp. z o.o.

23. COBI FACTORY S.A.

24. Xerima Mielec

25. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

26. Uniwersytet Jagielloński

27. Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

28. Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu

29. Zespół Szkół Ekonomicznych Mielec

30. Zespół Szkół Technicznych Leżajsk

31. Zespół Szkół Technicznych Mielec

32. I LO Mielec

33. II LO Mielec

34. Zespół Szkół Budowlanych Mielec

Partnerstwo w ramach zadania 3.1 projektu Dialog 0047/2016: Przygotowanie i organizacja spotkań: przeprowadzenie przez Komisję Dialogu inwentaryzacji innowacji i potrzeb innowacyjnych oraz stworzenie listy potencjalnych partnerów naukowych i przemysłowych.